ZabiegBotox na włosy

Botoks na włosy

Jest to profesjonalny zabieg fryzjerski, którego zadaniem jest odbudowa struktury włosa, jego regeneracja i poprawa jego kondycji. W efekcie włosy odzyskują blask, są miękkie i gładkie.
Co ważne, botoks włosów nie jest inwazyjnym zabiegiem. Nie potrzeba do tego zabiegu źródła ciepła, które przy niektórych zabiegach jak np.: keratynowe prostowanie włosów służy do aktywacji składników kosmetyków. Składniki aktywne wnikają naturalnie w strukturę włosa. Zabieg ten nie obciążą włosów, nie niszczy i nie osłabia. Dlatego zabieg doskonały jest również dla osób z osłabionymi, zniszczonymi i cienkimi włosami, których włosy osłabione są farbowaniem, rozjaśnianiem i stylizacją. Jest to doskonały zabieg w okresie powakacyjnym kiedy włosy są przesuszone oraz zniszczone słońcem czy słoną wodą.

Zabieg ten polega na wprowadzeniu wewnątrz włosa składników odżywczych, które uzupełniają ubytki między korą a otoczką włosa. Składniki odpowiedzialne za regenerację włosa stosowane w tym zabiegu to przede wszystkim kolagen, kwas hialuronowy, jagody acai.

Najistotniejsze w tym zabiegu jest jego oddziaływanie bezpośrednio na wewnętrzną strukturę włosa. To właśnie dzięki temu od razu poprawia się wygląd włosów. Po zabiegu włosy są lśniące, miękkie, gładkie, lepiej się też układają. Dodatkowo kolor włosów staje się mocniejszy, bardziej żywy.

Jak przebiega zabieg botox na włosy?
Zabieg trwa około godziny i składa się z trzech etapów:
  1. W pierwszym etapie włosy myje się specjalnym szamponem, który otwiera łuskę włosa. Służy to lepszej wchłanialności przez włosy składników aktywnych.
  2. Drugi etap to nałożenie specjalnego serum, które poprawia kondycję włosów i wnika w ich głąb. (Łuska włosa jest otwarta przez co serum może wniknąć w jego głąb.)
  3. Ostatni etap to nałożenie maski, której zadaniem jest zamknięcie łuski włosa, tak aby wszystkie składniki aktywne zostały w jego wnętrzu. Maskę pozostawia się na włosach około 20 minut.
Na sam koniec wszystkie składniki zostają spłukane a włosy wysuszone.

Jak długo utrzymuje się efekt botoksu na włosy?
Efekt botoksu na włosy może się utrzymać nawet kilka miesięcy.
Wszytko zależy od tego jak często myjemy włosy (efekt utrzymuje się prze około 10 myć). Znaczenie ma również czy wykonaliśmy serię zabiegów, która prowadzi do dłuższego utrzymywania się efektu.


Wyróżniamy dwa rodzaje Botoxu na włosy:

Tonujący Botox na włosy
Jest to zabieg w którym wykorzystujemy aminokwasy oraz substancje nawilżające między innymi kwas hialuronowy, którego jedna cząsteczka może związać aż 4 tysiące razy więcej wody niż sama waży. Czyli włos zostanie odpowiednio nawilżony i odżywiony.

Dodatkowo tonujący botoks Platinum tworzy na powierzchni włosów film, który uszczelnia włos i zatrzymuje na dłużej efekt odżywienia. Zawarty w składzie fioletowy pigment doskonale eliminuje żółte odcienie, pozostawiając efekt pełnego blasku chłodnego blond. Produkt idealny dla włosów blond, naturalnych lub rozjaśnionych, ale można go aplikować na wszystkie odcienie.

Golden Botox na włosy
Jest to zabieg dedykowany dla włosów przesuszonych, zniszczonych, pozbawionych blasku i objętości. Dzięki mocno skoncentrowanym substancjom odżywczym Botoks Golden doskonale wypełnia ubytki we włosach, dodając im objętości. Ponadto wyrównuje strukturę włosów i przywraca im naturalny blask.
Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym użyciu.
Włosy stają się wyraźnie zdrowsze, bardziej miękkie, lśniące i plastyczne.