ZabiegKeratynowe prostowanie

Keratynowe prostowanie włosów

Jest to zabieg maksymalnego odżywienia włosa za pomocą keratyny, którą wchłania włos pod wpływem wysokiej temperatury.

Celem tego zabiegu jest odbudowa struktury włosów, ich intensywne odżywienie i wygładzenie poprzez uzupełnienie w ich strukturze niedoboru białka. Keratyna, aplikowana na włosy w trakcie zabiegu, to naturalny budulec włosów, odpowiedzialny za ich kondycję i zdrowy wygląd.

Terapia keratynowa jest alternatywą dla prostownicy czy chemicznych preparatów prostujących.

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?
Keratynowe prostowanie włosów jest przeznaczone dla kobiet, które codziennie zmagają się z puszącymi się, przesuszonymi i trudnymi do ułożenia włosami. Zabieg można także przeprowadzić na włosach farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych innymi zabiegami chemicznymi.

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?
Zabieg polega na "wprasowaniu" we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego za pomocą prostownicy.

Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana.

Efekty
Po zakończeniu zabiegu włosy są gładkie, proste, nawilżone, dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące, sprężyste, podatne na stylizację. Włosy po terapii keratynowej są także bardziej odporne na skręty i puszenie się w wilgotnym środowisku.
Efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 5 miesięcy.


Jak pielęgnować włosy po zabiegu?
Bardzo ważna jest również pielęgnacja po zabiegu. Pierwsze mycie następuje po dwóch dniach. Następnie należy używać szamponów i odżywek specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji włosów po prostowaniu keratynowym bez soli i silikonów.

Kiedy można farbować włosy?
Przed zabiegiem włosy nie powinny być świeżo farbowane ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury kolor może się wypłukać.
Nie powinno się farbować włosów również 2 tygodnie po wykonanej kuracji. Zaleca się również, aby podciąć włosy po wykonanej kuracji.

W przypadku osób, które mają rozjaśnione włosy przed zabiegiem keratynowego prostowania włosów powinny  odpowiednio przygotować  do niego swoje włosy.
Wiele osób upatruje nadzieję dla swoich osłabionych i zniszczonych włosów w keratynowym prostowaniu, ale tak naprawdę najlepiej przygotować włosy do tego zabiegu: podciąć zniszczone końce, nawilżyć i natłuścić włosy, pozwolić im odpocząć kilka tygodni od zabiegów chemicznych. Im lepsza kondycja włosów, tym mniej skutków ubocznych w postaci kruchych, matowych i odbarwionych końców.