ZabiegMasaż

Masaż klasyczny - relaksacyjny

Masaż relaksacyjny wykonujemy przy użyciu  mieszanki naturalnych składników takich ja masło shea, masło kokosowe, olej palmowy czy miazga kakaowa. Mieszankę naturalnych składników dobieramy indywidualnie według życzeń klienta. Podgrzewamy ją rozpuszczając wszystkie składniki i tak przygotowany specyfik nakładamy na ciało wykonując relaksacyjny masaż. Składniki mieszanki dostarczają pełen zakres witamin i odżywczych substancji tj. witaminy E i F, prowitaminę witaminy A, nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, co sprawia ,że skóra staje się delikatniejsza ,gładsza ,nawilżona i co najważniejsze zdrowsza.

Jest to prawdziwa przyjemność dla ciała i ducha. Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia. Jest on również wykorzystywany jako jedna z metod terapeutycznych. Celem takiego masażu jest zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie rozluźnienia i odprężenia.

Masaż Gorącymi Kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest niezwykle skutecznym i przyjemnym zabiegiem na ciało. Łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury oraz aromaterapii. Podstawę skuteczności stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w ludzkiej skórze. Zastosowanie ciepła w zabiegu poprawia krążenie i metabolizm jak również działa detoksykująco, zmniejsza ból i skurcze mięśni. Zabieg ten jest doskonały dla wszystkich, którzy potrzebują przywrócenia duchowej i fizycznej równowagi a także chcą uwolnić się od stresu. Pozwala odpocząć, zrelaksować się i zregenerować siły.

Wskazania
·       stany wyczerpania psychofizycznego
·       nadmierny stres
·       wzmożone napięcie mięśniowe
·       ból pochodzenia mięśniowo-powięziowego
·       zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych
·       nadciśnienie tętnicze
·       stany przeciążeniowe

W masażu wykorzystuje się kamienie z bazaltu pochodzenia wulkanicznego. To formy wyrzucone przez ocean przed wieloma tysiącami lat. Kamienie nabyły wyjątkowych właściwości z ciepła, energii wulkanicznej jak i oddziaływania fal morskich, które nadały kamieniom wyjątkowe właściwości. Dzięki wymienionej energii wulkanicznej w połączeniu z energią fal morskich kamienie uzyskują wyjątkowo dużą pojemność cieplną. Umożliwia to przekazywane energii cieplej i wniknięcie jej głęboko w tkanki ciała ludzkiego. 

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na pozbycie się np. cellulitu. Wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko skórkę pomarańczową, lecz także rozstępy.

Przeciwwskazania
 • gorączka 
 • choroby nowotworowe i zakaźne
 • padaczka, 
 • stwardnienie rozsiane
 • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki)
 • hemofilia
 • cera naczynkowa
 • niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, 
 • wady serca i choroby serca
 • miesiączka
 • ciąża
Częstotliwość wykonywania zabiegów
Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów masaż powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie można go wykonywać przynajmniej 1 raz w tygodniu.