Zabiegzabiegi podologiczne

Pedicure Leczniczy

Jest to specjalistyczny pedicure polegający na usunięciu nie tylko zrogowaciałego naskórka stóp, ale także bolesnych odcisków, modzeli czy nagniotków oraz pielęgnacji pękających i nadmiernie rogowaciejących pięt. W pedicure tym używamy skalpela oraz frezarki. Ten zabieg na pewno przyniesie nam uczucie ulgi i przywróci, świeżość i lekkość stóp. Musimy pamiętać, że pedicure leczniczy jest zabiegiem, który aby usunąć wszystkie zmiany na skórze stopy na pewno będzie trzeba powtórzyć przynajmniej kilka razy.

Czas trwania 2h

Zabiegi na wrastające paznockie

Klamra Frasera - klamra na wrastające paznokcie

Klamra Frasera ulga dla Twoich paznokci

Wrastające i wkręcające się paznokcie to jeden z najczęstszych  powodów wizyty w gabinecie podologicznym. Do niedawna żyliśmy w przekonaniu o konieczności chirurgicznego usuwania wrastających paznokci. Na szczęści na ratunek przychodzi mniej urazowa metoda leczenia ortonyksja czyli klamry korygujące. Skuteczną i bezpieczna terapię zapewnia klamra wg Fraser'a, którą wykonuje się indywidualnie dla każdego paznokcia. Klamra ortonyksyjna wzrasta wraz z paznokciem, nie przeszkadza w aktywności życiowej, jest bezbolesna, działa natychmiastowo i zapewnia możliwość kontrolowania procesu korekcji.

Czas trwania 1h

Kostka Arkady

Nowoczesna metoda leczenia wrastających i wkręcających paznokci, skutecznie rozwiązująca problem już na jednej wizycie.
Metoda Arkady pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnego zabiegu, przynoszącego natychmiastową ulgę w bólu. Dodatkową zaletą jest także efekt estetyczny, płytka natychmiast nabiera naturalnego i zdrowego wyglądu. U kobiet w większości przypadków można od razu zastosować kolorowy lakier lub żel.

Czas leczenia uzależniony jest od zaawansowania schorzenia, stopnia deformacji płytki paznokciowej oraz rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. U większości pacjentów niezbędne są okresowe wizyty kontrolne, podczas których może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego.
 
NARZĘDZIA UŻYWANE W ZABIEGACH STERYLIZUJEMY W AUTOKLAWIE MEDYCZNYM I PRZECHOWUJEMY W JEDNORAZOWYCH OPAKOWANIACH.