ZabiegKarboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA
Karboksyterapia- czyli terapia dwutlenkiem węgla. Wspomaga procesy zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w skórze oraz rozbudowy naczyń krwionośnych. Dzięki tym procesom szybko poprawia się kondycja skóry.

Na czym polega ten zabieg?
Jest to nowatorski zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Ważną informacją jest, że podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

Dla kogo jest ten zabieg?
Zabieg jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z: 
  • cellulitem
  • rozstępami
  • wypadaniem włosów
  • suchością skóry
  • cerą trądzikową
  • zanikiem owalu twarzy
Wskzania do zabiegu:
· cellulit
·  rozstępy
·  brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona – redukcja tkanki tłuszczowej
·  zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała
·  wiotkość skóry na ramionach
·  brak elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu
·  opadające powieki
·  cienie i worki pod oczami
·  wzmocnienie cebulek włosów – ograniczenie wypadania włosów
·  zaburzenia krążenia – zimne dłonie i/lub stopy
·  blizny
·  idealny zabieg po liposukcji

Jak to działa?
Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Zabieg karboksyterapii aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF (z ang. vascular endothelial growth factor czyli czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego). Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Poprawa krążenia dzięki nowym naczyniom pozwala niwelować cienie pod oczami. Jest to najlepsza metoda do walki z cieniami pod oczami. Ogromna zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV. Ponadto jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bowiem po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Oddziaływanie na tkanke tłuszczowa i cellulit
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu). Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.

Dlaczego karboksyterapia działa ODMŁADZAJĄCO na skórę?
Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. CO2 zaaplikowany podskórnie przyspiesza przepływ krwi i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu działa odmładzająco na skórę twarzy lub ciała. Już po pierwszym zabiegu na twarz zaobserwujesz rozświetlenie skóry, wzrost jej natlenienia a także większą sprężystość, bowiem w wyniku działania karboskyterapii natychmiast pojawiają się substancje odżywcze i tlen a dodatkowo czynniki wzrostu, które migrują z głębokich warstw skóry. Karboksyterapia skutkuje większym przepływem krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawą mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na podanie dwutlenku węgla jest reakcja zapalna, co prowadzi do produkcji kolagenu. Do 3 miesięcy po serii zabiegowej, trwa pełna przebudowa skóry. Obkurczaniu ulegają istniejące włókna kolagenowe. Poza tym fibroblasty produkują nowe włókna kolagenowe i elastyczne, co w efekcie trwale odmładza, dzięki zagęszczeniu skóry.Wskazane jest, aby przy każdej z partii ciała bądź twarzy powtarzać zabieg w odstępie do 2 tygodni. Aby zabieg był najbardziej skuteczny należy go wykonać w serii około 6 zabiegów.