ZabiegZabiegi kwasami Peel mission

ASIATIC PEEL

Jest to wyjątkowy zabieg i produkty do pielęgnacji domowej przeznaczone do pielęgnacji skóry odwodnionej i suchej. Kluczowym składnikiem linii jest kwas azjatykowy, pozyskiwany z wąkroty azjatyckiej oraz kompilacja licznych składników o głębokiej sile nawilżającej i odżywczej, m.in. ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, NMF, inhibitor ceramidazy. Razem tworzą unikalne źródło przywracające hydro-równowagę skóry, odbudowują barierę naskórkową i wygładzają zmarszczki, powstałe na skutek odwodnienia.

Efekt:

·         długofalowe nawodnienie skóry,

·         wzmocniona bariera hydrolipidowa skóry,

·          redukcja zmarszczek wynikających z suchości skóry,

·         przywrócony komfort czyli brak uczucia ściągania,

·         skóra jest przepięknie rozświetlona.
 
Dedykowany do skóry odwodnionej, suchej i matowej oraz ściągniętej. Przeznaczony do pielęgnacji całorocznej, również latem.

W celu podtrzymania efektów zabiegu, polecamy regularną pielęgnację w domu z zastosowaniem produktów do twarzy i ciała z linii ASIATIC PEEL.

AMBER PEEL

Kwas hydroksybursztynowy (kwas jabłkowy) w naturze występuje w jabłkach, przeważnie niedojrzałych, a także w winogronach oraz owocach agrestu. Należy do grupy kwasów AHA.

Peeling na bazie kwasu hydroksybursztynowego (jabłkowego) dostępny jest w dwóch stężeniach 10% i 20%. W niskim stężeniu działa nawilżająco i rozjaśniająco. Natomiast w wyższym stężeniu działa wygładzająco oraz zmiękcza zrogowaciały naskórek. 

Produkty z linii Amber Peel są przeznaczone są do pielęgnacji całorocznej, również latem.

ANTI ACNE 

Zabieg bazuje na aktywnej substancji jaką jest pochodna kwasu salicylowego (kwas salicylowy połączony z łańcuchem lipidowym - Capryloyl Salicylic Acid) w różnych stężeniach: 10%, 20%, 30% i naturalnym pH ok. 3.

Dzięki swoim właściwościom cząsteczki kwasu salicylowego przenikają w głąb skóry nawet do mieszków włosowych. Peel Mission® Anti Acne wpływa na oczyszczenie porów i zapobiega powstawaniu wyprysków. Dzięki właściwościom antybakteryjnym likwiduje bakterie Propionibacterium acnes odpowiedzialne za powstawanie trądziku. 
Peeling ANTI ACNE działa złuszczająco na skórę. Klient może odczuwać podczas zabiegu charakterystyczne szczypanie skóry. Podczas cyklu zabiegów mogą wystąpić zaczerwienienia, podrażnienia skóry.

Efekty:
 • redukcja trądziku,
 • oczyszczenie zaskórników,
 • spłycenie blizn potrądzikowych,
 • zmniejszenie porów na skórze,
 • rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych,
 • działanie przeciwzapalnie, antybakteryjnie,
 • regulacja wydzielania serum.

ANTI AGE

Linia produktów przeznaczonych przede wszystkim do niwelowania skutków związanych ze starzeniem się skóry. Głównym składnikiem produktów Anti Age jest kwas glikolowy, którego małe cząsteczki doskonale przenikają w głąb skóry.

Efekty:
 • skutecznie spłycone zmarszczki i drobne blizny,
 • stymulacja odnowy komórkowej,
 • poprawa kolorytu skóry.

ARCHITECT PEEL

Rozszerzone pory nie są problemem jedynie tłustej cery.  Poszerzenie ujść gruczołów łojowych oraz nierównomierna tekstura skóry mogą być efektem ubytku kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry.

Zmiany te pojawiają się wraz z upływem czasu. Dokonują się na skutek grawitacji, deficytów w obrębie rusztowania podskórnego, czy też wahań hormonalnych w okresie menopauzy. Architect Peel™ to zabieg stymulujący syntezę kolagenu XVIII.

Efekty:
·         zwężone pory,

·         wygładzona tekstura skóry,

·         redukcja zmarszczek,

·         ujędrniona i napięta skóra.

AZA PEEL

Zabieg przeznaczony dla osób mających skórę problematyczną z trądzikiem, skórę atopową, łuszczycę, tej skłonnej do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych.

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto ma działanie przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów. 

Działanie:
 • przeciwzaskórnikowe,
 • przeciwbakteryjne,
 • przeciwzapalne,
 • wybielające.

B-LIKE PEEL

Zabieg skierowany jest dla osób ze zmarszczkami mimicznymi. Linia B-LIKE® PEEL wykorzystuje właściwości kwasu gamma-aminomasłowego i peptydów. Stosowana jest w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych i uzyskania efektu odmłodzenia. Składniki preparatów wpływają na poprawę napięcia, elastyczności oraz zwartości skóry. Regularne stosowanie pielęgnacji z linii B-LIKE® PEEL wpływa na zachowanie młodego wyglądu.

Dodatkowo zabieg można wzbogacić o B-Like Shot, który powoduje natychmiastowy efekt wygładzonych zmarszczek mimicznych i odmładzający skórę w perspektywie długoterminowej.
 

DEPIGEN PEEL

Linia DepiGen PEEL to produkty do pielęgnacji domowej i profesjonalny zabieg o potrójnym mechanizmie zwalczania przebarwień o różnej etiologii. Łączy właściwości 10% kwasu gentyzynowego, heksylrezorcynolu i bogatych w enzymy ekstraktów owocowych. Składniki aktywne linii wykazują działanie dwukierunkowe: minimalizują już istniejące przebarwienia oraz chronią przed powstaniem nowych zmian o charakterze pigmentacyjnym.


Linia dedykowana dla skóry z przebarwieniami różnego pochodzenia, zarówno posłonecznych, jak również pochodzenia hormonalnego. Preparat jest bezpieczny dla skóry, nie ma właściwości drażniących, nie uwrażliwia skóry na słońce.

Efekty:

·         rozjaśnienie przebarwień,

·         ujednolicenie kolorytu cery,

·         wygładzenie i odnowa naskórka,

·         hamowanie aktywności tyrozynazy

·         przyspieszenie degradacji melaniny.

W celu podtrzymania efektów zabiegu, rekomendowana jest regularna pielęgnacja w domu.

FERUL PEEL

Kwas ferulowy to organiczny związek chemiczny, pochodna kwasu cynamonowego.

Główną zaletą kwasu ferulowego są jego silne właściwości przeciwutleniające i dezaktywujące wolne rodniki, dzięki czemu znacząco wpływa na redukcję tzw. stresu oksydacyjnego. Dzięki tym składnikom opóźniane są procesy starzenia sę skóry.

Kwas ferulowy w produktach Ferul Peel stosowany regularnie w zabiegach co 7-14 dni zapobiega starzeniu się skóry. Są to zabiegi profilaktyczne. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć wygładzenie i nawilżenie skóry.

Działanie:

·         dezaktywuje wolne rodniki będące przyczyną fotostarzenia się skóry,

·         chroni skórę przed promieniami słonecznymi,

·         może być stosowany przez cały rok.

LACTO PEEL

Kwas laktobionowy jest nowej generacji kwasem otrzymywanym z naturalnie występującej laktozy. Posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, ale wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry.

Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne. Podczas aplikacji peelingów LACTO PEEL nie występują typowe dla innych hydroksykwasów objawy takie jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie. Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry.

Dla kogo?
·         dla osób ze stanami zapalnymi,

·         w AZS,

·         w wyprysku kontaktowym,

·         w trądziku różowatym,

·         w trądziku zwykłym,

·         w łojotokowym zapaleniu skóry,

·         skóra z teleangiektazjami,

·         skóra z rumieniem,

·         skóra wrażliwa.

Olbrzymią zaletą tych preparatów jest możliwość ich stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków. Kwas laktobionowy, dzięki swojej budowie, nie wykazuje działania fototoksycznego, może być więc stosowany przez cały rok. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry.
 

LIFT PEEL

Lift Peel – dwufazowy program liftingujący, bazujący na 10% czystym kwasie glicyryzynowym. Składnik ten, dzięki własnościom immunostymulującym i antyoksydacyjnym, pobudza regenerację komórek skóry oraz hamuje działanie hialuronidazy enzymu rozkładającego naturalny kwas hialuronowy w skórze, który odpowiada za jędrność i nawilżenie skóry.

Zabieg dedykowany dla skór z widoczną utratą jędrności, z brakiem elastyczności

Działanie:
·         przeciwzmarszczkowe

·         hamuje wydzielanie hialuronidazy

·         antyoksydacyjne

Efekt:
·         natychmiastowe wygładzenie skóry

·         poprawa jędrności

·         głębokie nawodnienie

·         odnowiona bariera naskórkowa

·         chroniona skóra przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych

·         silnie napięta skóra

Drugi etap programu polega na pielęgnacji domowej. Klientka otrzymuje preparat LIFT SERUM STEP 2, który powinno się nakładać na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, 2 razy dziennie.
 

LIGHTENING PEEL

Linia LIGHTENING bazuje na aktywnej substancji jaką jest kwas mlekowy w różnych stężeniach. Ten rodzaj kwasu bardzo dobrze sprawdza się podczas pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Pomaga rozjaśnić zmiany barwnikowe i wyrównuje koloryt cery.

Preparat Lightening 1 może być używany w gabinecie jako zabieg bankietowy. 15% stężenie kwasu mlekowego wykazuje właściwości nawilżające. Dzięki takiemu działaniu skóra jest miękka, gładka i promienna.

Efekt:
·         rozjaśnienie przebarwień,

·         regeneracja skóry z fotouszkodzeniami,

·         spłycenie i wygładzenie zmarszczek,

·         wzmocnienie i nawilżenie skóry,

·         zmniejszenie produkcji sebum,

·         redukcja zmian trądzikowych,

·         spłycenie zmarszczek i blizn.


Peelingi linii LIGHTENING można stosować jako uzupełnienie do terapii przeciwtrądzikowej serią Anti Acne ponieważ kwas mlekowy dodatkowo wykazuje własności:

·         pielęgnujące cebulki włosowe i oczyszczające mieszki,

·         likwiduje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

MAT FERUL

Kwas ferulowy to organiczny związek chemiczny, będący pochodną kwasu cynamonowego.

Główną zaletą kwasu ferulowego są jego silne właściwości przeciwutleniające i dezaktywujące wolne rodniki, dzięki czemu redukuje tzw. stres oksydacyjny i tworzenie dimerów tymidynowych. Są to procesy, które mogą wpływać na przyspieszenie procesów starzenia się skóry.

MAT FERUL to preparat bazujący na kwasie ferulowym. Dzięki zastosowaniu podłoża hydroalkoholowego, kwas ferulowy szybko wytrąca się na powierzchni skóry, tworząc tzw. frost i dając efekt zmatowienia skóry.

Dla kogo?
·         dla osób borykających się z nadmiernym wydzielaniem serum,

·         dla osób ze świecącą się skórą.

Produkt należy do peelingów całorocznych. Może być stosowany latem.

PHYTIC PEEL

Jest to linia bazująca na kwasie fitowym. To organiczny związek chemiczny, który w naturze występuje w roślinach strączkowych, wielu nasionach, ziarnach i otrębach zbóż.

Kwas fitowy ceniony jest szczególnie w pielęgnacji skóry z przebarwieniami, ponieważ dzięki zdolności chelatowania jonów miedzi zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry i rozjaśnia istniejące przebarwienia. Jesttakże łagodnym eksfoliantem wykazującym działanie nawilżające, antyoksydacyjne, jak również obkurczające rozszerzone naczynka krwionośne. 

PYRUVIC PEEL

Kwas pirogronowy to alfa-ketonokwas, który jest obecny w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet) i posiada właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe.

Działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry. Kwas ten ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne (znacząco obniża miejscowe pH) oraz działanie przeciwzaskórnikowe. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu.

Kwas piorogronowy powoduje na skórze zaczerwienienie (rumień), NIE wywołuje jednak krost i utrzymującej się ciemnej pigmentacji.
 

RETI PEEL

RetiPeel™ to dwuetapowy system silnie odmładzający, wykorzystujący unikalny podwójny kompleks o łącznym stężeniu 10%, bazujący na czystym retinolu i jego pochodnych.

Po zabiegu skóra nie jest silnie podrażniona, zaczerwieniona. Nie występują obrzęki. Nie wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. Nie jest to zabieg silnie złuszczający!

RetiPeel™ to zaawansowany system silnie odmładzający, bazujący na dwóch unikalnych kompleksach retinolowych. Rekomendowany dla skóry dojrzałej, z widoczną utratą jędrności i zmarszczkami.

Działanie:
·         inicjuje procesy naprawcze,

·         przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry,

·         efektywnie wygładza,

·         przywraca młody wygląd.

Drugi etap programu polega na pielęgnacji domowej. Klientka otrzymuje specjalistyczny krem 2,5% do pielęgnacji w domu.

Zabieg Reti Peel może być wykonywany przez cały rok. Należy jednocześnie pamiętać o zabezpieczeniu skóry kremem z filtrem UVA i UVB. Po zabiegu może pojawić się drobnopłatkowe łuszczenie się, ale nie wyklucza ono nas z życia codziennego.

Efekt:
·         skóra jest napięta, gładka i promienna,

·         koloryt skóry jest wyrównany,

·         poprawa jędrności,

·         brak odczucia suchości.
 

SHIKI PEEL

Kwas szikimowy swoją nazwę zawdzięcza roślinie, w której występuje w warunkach naturalnych. Shikimi to japońska nazwa anyżku gwiaździstego – przyprawy, która została doceniona również przez medycynę naturalną i przemysł kosmetyczny.

Kwas szikimowy jest wielofunkcyjną substancją czynną. Wśród jego głównych właściwości kosmetycznych najbardziej docenia się zdolność do zmniejszenia ilości zmian trądzikowych, zaskórników, działanie przeciwzapalne i sebostatyczne. W zależności od stężenia i pH może nawilżać lub złuszczać. Jest najłagodniejszym kwasem z grupy AHA, dlatego może być stosowany u osób ze skórą naczyniową, dojrzałą i suchą. Wyniki badań naukowych potwierdzają także antyoksydacyjne i rozjaśniające właściwości kwasu szikimowego - minimalizuje przebarwienia potrądzikowe, ale też wyrównuje koloryt skóry.

SKIN REVITAL

Linia SKIN REVITAL bazuje na składniku aktywnym jakim jest kwas migdałowy w stężeniu od 40% do 60% i pH od 0,8 do 1,5. Kwas migdałowy syntetyzowany z wyciągu gorzkich migdałów. Peeling Skin Revital powinien być stosowany w lecie jako alternatywa do zabiegów serii Anti Age, Anti Acne, Lightening.

Działanie:
·         antybakteryjne,

·         odkażające,

·         oczyszczające,

·         powoduje spłycenie drobnych zmarszczek,

·         poprawia fakturę skóry,

·         wpływa na redukcję trądziku, melasmy i uszkodzeń posłonecznych,

·         nie powoduje podrażnienia skóry, nie uwrażliwia na słońce.

VITAMIN C PEEL

To innowacyjna kompozycja dwóch składników: kwasów askorbinowego i laktobionowego.

Dla kogo?
·         palacze,

·         kuracja po kąpielach słonecznych,

·         osoby, u których zaobserwowano obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych tzw. "pajączki naczyniowe".

Działanie:
·         stymuluje lepsze ukrwienie skóry,

·         poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry,

·         wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych,

·         rozjaśnia skórę,

·         wpływa na spłycenie zmarszczek.

W badaniach klinicznych gdzie stosowano 4% kwas laktobionowy przez 6 tygodni udowodniono całkowitą remisję lub znaczną redukcję teleangiektazji i zmniejszenie lub całkowite usunięcie stanu zapalnego skóry.

Dodatkowo:
·         ma unikalną właściwość wiązania i zatrzymywania wody w naskórku,

·         wygładza i zmiękcza naskórek,

·         posiada działanie antyoksydacyjne,

·         reguluje odnowę komórkową,

·         łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry.