ZabiegPrzedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 polega na przyklejeniu do każdej pojedynczej rzęsy – jej syntetycznego odpowiednika. Dzięki temu możemy zagęścić, wydłużyć i przyciemnić rzęsy. Rzęsy dobiera się i stylizuje na podstawie układu rzęs naturalnych do każdej osoby w sposób indywidualny. W zależności od potrzeb, można podkręcić rzęsy, otworzyć optycznie oko, czy wydłużyć kąciki oczu. Rzęsy syntetyczne przykleja się do wszystkich dorosłych rzęs (czyli w ich ostatniej fazie wzrostu), a następnie systematycznie uzupełnia na pozostałych.
To jak często należy powtarzać zabieg, jest związane ściśle z naturalnym cyklem wypadania rzęs. Ponieważ naturalne rzęsy wypadają, a na ich miejsce rosną nowe, dlatego należy systematycznie uzupełniać sztuczne rzęsy. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 można wykonywać jedynie na rzęsach dorosłych. Rekomendujemy, aby zabieg powtarzać co 3-4 tygodnie.

Metoda objętościowa

Przedłużanie rzęs metodą objętościową polega na doklejeniu kilku bardzo delikatnych, cienkich rzęs do jednej naturalnej rzęsy. Grubość utworzonej kępki jest mniejsza, niż grubość rzęsy wykorzystywanej do metody 1:1. W konsekwencji nie należy obawiać się, iż naturalna rzęsa ulegnie zniszczeniu.

Przy wykorzystaniu tej metody można uzyskać niesamowity efekt zagęszczenia rzęs. Rzęsy układają się w piękny wachlarz poprzez klejenie rozchylonych kępek do każdej naturalnej rzęsy. Założone rzęsy są bardzo lekkie, delikatne, nie powodują żadnego uczucia dyskomfortu. Liczba rzęs w kępce przyklejanej do naszej naturalnej rzęsy decyduje o efekcie jaki chcemy uzyskać. Doklejając np. 2-3 rzęsy do jednej mamy delikatne zagęszczenie, a już 6-9 bardzo duże. Nazywamy to również przedłużeniem 2-9D.

Cykl życia rzęs
Pamietajmy, że każdego dnia tracimy na jednym oku 2-3 rzęsy w naturalnym cyklu ich życia. Są one jednak tak małe, że się ich nie zauważa. Prawidłowo przedłużone rzęsy nie wpływają na cykl życia naturalnych rzęs. Sprawiają jednak,że rzęsy które wypadają są bardziej widoczne, ponieważ jest do nich doczepiona sztuczna rzęsa.

1 tydzień – 14-21 rzęs*

2 tygodnie – 28-42 rzęs*

3 tygodnie – 42-63 rzęs*

*na jednym oku

Dlatego warto uzupełniać rzęsy nie rzadziej, niż co 3-4 tygodnie.

Pielęgnacja po wykonaniu stylizacji

Przedłużanie rzęs to wygoda i oszczędność czasu, niestety ich założenie niesie ze sobą pewną zmianę w sposobie pielęgnacji.

Przede wszystkim nie używaj kosmetyków o oleistych konsystencjach, a także tych zawierających glikol i alkohol. Odpada zatem mleczko do demakijażu, tłusty krem do twarzy, olejki. Sięgnij za to po lekki płyn micelarny, szampon do rzęs lub płyn do higieny intymnej* i kremy o lekkich formułach. Zwróć uwagę na inne preparaty stosowane na okolice oczu lub bezpośrednio do oka np. krople do oczu, także mogą być na bazie olejów.

*Płyn do higieny intymnej -  jego pH i skład nie powodują podrażnień. Nie powinien posiadać w składzie mydła ani substancji oleistych, aby nie uszkodzić wiązania klejowego. Sposób użycia: Rzęsy myjemy placami i roztworem wody z płynem. Tak umyte rzęsy i powieki trzeba dokładnie spłukać wodą (najlepiej bieżącą pod prysznicem). Odsączamy ręcznikiem, ręcznikiem papierowym lub chusteczką. Następnie przeczesujemy czystą szczoteczką.

 
Przeciwwskazania
  • Trichotilomania – nerwowe wyrywanie rzęs i włosów
  • Trichomegalia – rzęsy olbrzymie
  • Entropion i Ektropia (podwijanie się powiek)
  •  Stany zapalne oka i okolicy oka w dniu zabiegu: jęczmień, gradówka, zapalenie spojówki, zapalenie rogówki, zapalenie brzegu powieki, łuszczyca (w stanie aktywnym)
  • Erozja rogówki
  •  Mechaniczne podrażnienia skóry w okolicy oka
  • mikrodermabrazja
  • iniekcje
  • Operacje okulistyczne (do 2 miesięcy po zabiegu)
  •  Rzęsy do 6 miesięcy po ostatniej chemioterapii
  •   Makijaż permanentny (do 2 tygodni po zabiegu)
  •   Alergia na cyjanoakryl, akryl, karbon, alkohol etylowy
  •  Klaustrofobia
  •  Epilepsja